Skip to content

acilci.net

Her Aralık ayı geldiğinde bir gerginlik kaplar içimi… 25 Aralık 2012 acilci.net’in doğum günüdür çünkü. Haldun başkan harika bir kutlama ayarlama telaşına girer ama ekibin geri kalanı ise daha çok “ya noooolcak çok da şey yapmamak lazım” havasındadır. acilci.net, tamamen asistanlık döneminden tanışan bir ekibin, Haldun’un fikriyle başlayan FOAMed serüvenidir. Başlayalı 6 yıl olmuş. Tabi o zamanlar genciz yeni bir şeyler yapılacak, başımızda “YAŞI” ilerlemiş bir abinin olması lazım, aklımıza gelen ilk isim Alper Hoca, zaten onun da gençlerle takılma hevesi var, o zaman bize abilik yapar bizi kırmaz.

blank
Siteye yüklenen ilk içerik

Dedim ya asistanlık döneminden tanışan ekip diye, ben Haldun ve Serkan’ı Diyarbakır’daki asistan sempozyumundan tanıyorum. Nurettin Özgür ise Sorrento’da Akdeniz Aciller kongresinde tanıdım. Daha doğrusu o beni tanıdı. Yanıma geldi “Abi” dedi ki artık demiyor, öyle tanıştık. Gökhan Aksel’i mesela ben gördüğümde site kurulalı 3 yıl falan olmuştu herhalde. İşin de enteresan yanı da buydu, birbirini tanımayan hatta hiç görmemiş bir ekip aynı amaç altında buluşuyor. Ortak arkadaşlar ve ortak tanıdıklar aracılığı ile bir araya gelmiş bir ekip. Şimdi böyle yazınca sanki aramıza kimseyi almıyoruz diye bir algı var. Hâlbuki külliyen yalan, bir projesi, bir devamlılığı olacağına inanan herkes aramıza katılabilir.

Gelin ben size off the record ekip üyelerinin dedikodusunu yapayım. Haldun başkan malumunuz, fikir babası sitenin sahibi, top benim istediğimi oynatırımcısı, ama şimdi öyle demeyin sitenin teknik alt yapısı, düzeltmeler, yenilikler, kullanım kılavuzları herşeyi ile uğraşır. Çocuğu gibi sever yeminle bak ciddiyim. Arada siteye sahip çıkın diye bize atarlanır ama iyi adamdır severim. Alper abiden yukarıda yeteri kadar bahsettim daha fazla şansımı zorlamayayım.

acilci.net
Bizde her şeyin bir kılavuzu vardır.

Nurettin Özgür Doğan mesela, bence Acil Tıbba tepki olarak doğmuş, olur da yeni bir fikrin varsa asla yola çıkmayacağın biri, bildiğin el freni, kendi biosunda yazmış ya bardağın boş tarafını gören diye bence az bile söylemiş, ona göre bence bardak bile yok. E markalaşmış literatür özetlerinin harikalığından bahsedeyim de bana küsmesin  ama Emre Belözoğlu gibi saha dışında tanısanız çok seversiniz. Serkan Emre, dünyaya bürokrat olmak üzere gelmiş ama kader onu acilci yapmış. Hiç durmaz çünkü hiçbir şeye zamanı yoktur. Aynı anda 4 milyon işi bir arada yürütmeye çalışır. Bence tek mutlu olduğu yer Vodafone Parktı ama o da geçen seneki şampiyonlar ligi zamanları, o da gitti hayata küstü adam.

blank
Bu da benim ilk yazım

Gökhan Aksel, çok kral adam, tek problemi bir şeyi yapmak isterse harikalar yaratır istemezse düz çizgi bile çizmez. Sitenin teknik alt yapısında onun da çok emeği var. Şekilcinin önde gideni çünkü görsel birçok şey ondan geçer. Geçen sene animasyonlu doğum günü kutlaması yapacaktık ama gümledik. Bir ayak bileği bir de kuduz yazısı yazdı aldı yürüdü adam. Şeref Kerem, otur sabaha kadar sohbet et harikadır. Gerçi kalktığınızda ulan onca saati ben ne için harcadım ikilemine düşersiniz ama olsun. Acilcinin şahin Gazililer kanadındandır. Farklı bakış açısı, bir konuda acaba onun “ne fikri var” dedirtir. Başak Bayram benim en sevdiğim ekip üyesidir. Ömrünü Acil Tıbba adamış biri, o doğmuş da üzerine acili kurmuşlar sanki. Canla başla eğitim ve birilerinin hayatına dokunmak için uğraşır. Bence o bizim ekip için bir şans ama bi de konuşmaya başlayınca durmuyor ya işte ben ona çok üzülüyorum.

Bahsettiğim editör grubundan başka tabi ki genç dinamik yazarlarımız ar. Hangi birinden nasıl bahsedeyim bilmiyorum. Çünkü hepsini birebir tanımıyorum. 6 yıldır sitede beraberiz ama yine de yukarıdaki ekip kadar yazacak bir şey bulamıyorum. Mesela Melis başından beri var nerdeyse, toplasam karşılıklı 3 cümle kurmuşuzdur. Bi ara “Yazık, anlıyo ama konuşamıyor” diye içimden de geçirmedim değil. Mehmet Ali, aslanlar gibi planı projesi ile tamamen kendi emekleri ile sitede kendine yer edinmiş müstesna bir insan. Can, yemin ediyorum kızım olsa ona verirdim. Sevdiğimden değil ya adam İngiltere’de ya bari kızın hayatı kurtulsun. Erkman, karizmada tek rakibim, Marmara kontenjanından, en sevdiğim oda arkadaşım, Ironman gibi görünür ama yumuşak ruhludur. Barış, sempatiko Madrid, en büyük derdi oğlu, acil havayolu konusundaki kadar usta değil babalıkta bence. Burak, Gazigillerden, çok az görüştük, çok az yüz yüze geldik, doyamadık birbirimize. Öner, 7/24 adana yediğini düşünüyorum ne yalan söyleyeyim. Tanju, yazılarını okuyup anlamak için uğraşmayı çok sevdiğim, onun bakış açısı hepimiz için şart. Aramıza katılan yeni yazar adaylarımız da var tabi Büşra, İbrahim, Halit, Birkan gibi onları da seneye yazarım artık, daha erken. Site her çöktüğünde desteğini esirgemeyen İbrahim Altunok’u da unutmayalım ayıp olur.

blank

6. yılımızı kutladığımız için çok mutluyuz. Bu mutluluğun en önemli parçası tabi ki siz takipçilerimiz. Dile kolay,  10 milyon tıklanma, 5 milyon okur, 2000 yazı, 63 yazar. Desteğiniz, ilginiz için minnettarız. Sorumluluğumuzun farkındayız ve buna uygun hareket etmeye devam edeceğiz. İyi ki varsınız.

blank

 

 

 

Bu Yazının Podcasti

Acilcinin Sesi

3 Yorumlar

  1. Başarılarınız bizim için de gurur kaynağı oluyor. Eminim siz pekçok yeni Acil Tıp asistanı icin bir güneş gibi parlak bilgi hocaları olmaya devam edeceksiniz. Lisans ve Lisans üstü öğrencilere de çok faydalı oluyorsunuz . Şahane bir ekip


blank
Ara
Yükleniyor..