Acil Tıp Pratiğinde Klinik Toksikoloji

klinik toksikoloji

Prof. Dr Zeynep Kekeç hocamız editörlüğünde yayınlanmış kitapların kısa tanıtımlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Değerli arkadaşlar, Acil Tıp uzmanları ve diğer branş uzmanları için klinik toksikoloji alanında önemli bir eksikliği tamamlayacağına inandığımız Acil Tıp Pratiğinde Klinik Toksikoloji isimli kitabımız 2020 yılı mart ayında basımı tamamlanarak meslektaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Türkiye acil tıp derneği toksikoloji çalışma grubu( TATDTOX) başkanlarından Prof. Dr. Zeynep Kekeç’in editörlüğünde TATD yayınları olarak piyasaya sunulan kitabın basımı EMA yayınevi tarafından yapılmıştır. Orijinal kaynak kitap niteliğindeki Acil Tıp Pratiğinde Klinik Toksikoloji kitabı, klinik toksikolojiye güncel bilgilerle ve pratik yaklaşımlar içeren 11 bölüm ve 89 ana başlıktan oluşmaktadır. Çoğunluğu TATD Klinik toksikoloji çalışma grubu eğitmenleri ve konularında deneyimli öğretim üyelerinin katkılarıyla oluşturulmuş, özel tasarım ve görselliğin iyi kullanıldığı renkli sayfalarıyla ve siz değerli okurların beğenisine sunulmuştur.

Akamedika
klinik toksikoloji

İlk iki basımında görülen ilgi sonucu okurlardan gelen geri bildirimler ile güncellemeler ile yeni konular eklenerek 3. Basımı gerçekleştirilen Acil Tıp Cep Kitabı (A-Cep)  2020 yılı ocak ayında Akademisyen yayın evi tarafından yeni tasarımıyla okurların beğenisine sunulmuştur. Editörlüğünü Prof. Dr. Zeynep KEKEÇ ’in yaptığı Acil Tıp Cep Kitabı (A-Cep) Acil tıbbın ilgi alanına giren tüm konuların pratik ve güncel yaklaşımla irdelendiği acil tıp profesyonellerinin katkılarıyla oluşturulmuş olup, önemli bir kaynak kitap niteliğindedir.

A-Cep

Prof. Dr. Zeynep Kekeç’in hazırladığı Tüm Yönleriyle Acil Tıp (Acil Tanı, Tedavi ve Uygulama kitabı e-book olarak kitabevi web sitesi aracılığı ile burayı tıklayarak ücretsiz olarak indirilebilirsiniz.

Tüm yönleriyle acil tıp

Kitap Tanıtımı: Acil Tıp Cep Kitabı (A-Cep)

Editör Notu: Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi,  Acil Tıp Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Zeynep KEKEÇ’in editörlüğünü üstlendiği Acil Tıp Cep Kitabı’nın (A-Cep) ikinci baskısı raflarda yerini aldı. Bir cep kitabı formatında 488 sayfa olan, acil tıbbın hemen tüm konularını içeren ve her konunun temel yaklaşımlarını 2-3 sayfa içinde özetleyen bu kitapla ilgili olarak, kendisinin tanıtım yazısını da aşağıda bulmanız mümkün. Acil serviste çalışanlar için hızlı referans kaynağı olabilecek bu kitap için, Acilci.net ekibi olarak kendisini ve katkı veren yazar ekibini tebrik ediyoruz.

Akamedika

 

blank

Değerli Acil Tıp Gönüllüleri..

Sizlerle en yeni Acil Tıp kitabımızı, Acil tıbbın önemli vurguları ve pratik yaklaşımını özetlediğimiz cep kitabımızın ikinci ve güncellenmiş basımını paylaşmaktan büyük memnuniyet duymaktayım. Okurlardan ve yazarlarımızdan gelen öneriler doğrultusunda bazı bölümler sadeleştirilip, eksikliği duyulan yeni konular eklenip güncellemeler yapılarak, yeni dizaynı ile acil tıbbi bilgiye ihtiyaç duyan bireylerin hizmetine sunulmuştur. Acil şartlarında hızlı ve seri tanı ve tedavinin yapılmasına yönelik doğru ve güncel bilgilerin özetlendiği Acil Tıp Cep (A-Cep) Kitabı’nın, ilk basımda olduğu gibi elinizin altında bir başvuru kitabı olacağı inancındayım. Kurtarılan ve iyileştirilen her hayat, emeğimizin yerini bulduğunu teyid edip katkısı olan herkesi memnun edecektir.

Kitabımıza katkı sağlayan, her biri acil tıp konusunda ve kendi konularında deneyimli ve başarılı  55 yazar arkadaşımla birlikte  20 bölüm başlığı altında  acil tıbbın en önemli konularını pratik ve güncel bilgiler eşliğinde özetleyip sizlerin beğenisine sunduk. Kısıtlı zamanlarına ve iş yoğunluklarına rağmen, yoğun çalışmaları arasında konularını büyük bir özenle hazırlayarak acil tıbbın hizmetine sunun tüm yazar arkadaşlarıma, meslekdaşlarıma, katkısı olan herkese teşekkür eder, ihtiyaç duyulan ve yararlanılan bir kitap olmasını dilerim.

Saygılarımla

 

Prof. Dr. Zeynep KEKEÇ

Acil Tıp Kitabı (A-Cep) Editörü

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi

Acil Tıp AD / Adana