Acil Tıp Pratiğinde Klinik Toksikoloji

klinik toksikoloji

Prof. Dr Zeynep Kekeç hocamız editörlüğünde yayınlanmış kitapların kısa tanıtımlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Değerli arkadaşlar, Acil Tıp uzmanları ve diğer branş uzmanları için klinik toksikoloji alanında önemli bir eksikliği tamamlayacağına inandığımız Acil Tıp Pratiğinde Klinik Toksikoloji isimli kitabımız 2020 yılı mart ayında basımı tamamlanarak meslektaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Türkiye acil tıp derneği toksikoloji çalışma grubu( TATDTOX) başkanlarından Prof. Dr. Zeynep Kekeç’in editörlüğünde TATD yayınları olarak piyasaya sunulan kitabın basımı EMA yayınevi tarafından yapılmıştır. Orijinal kaynak kitap niteliğindeki Acil Tıp Pratiğinde Klinik Toksikoloji kitabı, klinik toksikolojiye güncel bilgilerle ve pratik yaklaşımlar içeren 11 bölüm ve 89 ana başlıktan oluşmaktadır. Çoğunluğu TATD Klinik toksikoloji çalışma grubu eğitmenleri ve konularında deneyimli öğretim üyelerinin katkılarıyla oluşturulmuş, özel tasarım ve görselliğin iyi kullanıldığı renkli sayfalarıyla ve siz değerli okurların beğenisine sunulmuştur.

Akamedika
klinik toksikoloji

İlk iki basımında görülen ilgi sonucu okurlardan gelen geri bildirimler ile güncellemeler ile yeni konular eklenerek 3. Basımı gerçekleştirilen Acil Tıp Cep Kitabı (A-Cep)  2020 yılı ocak ayında Akademisyen yayın evi tarafından yeni tasarımıyla okurların beğenisine sunulmuştur. Editörlüğünü Prof. Dr. Zeynep KEKEÇ ’in yaptığı Acil Tıp Cep Kitabı (A-Cep) Acil tıbbın ilgi alanına giren tüm konuların pratik ve güncel yaklaşımla irdelendiği acil tıp profesyonellerinin katkılarıyla oluşturulmuş olup, önemli bir kaynak kitap niteliğindedir.

A-Cep

Prof. Dr. Zeynep Kekeç’in hazırladığı Tüm Yönleriyle Acil Tıp (Acil Tanı, Tedavi ve Uygulama kitabı e-book olarak kitabevi web sitesi aracılığı ile burayı tıklayarak ücretsiz olarak indirilebilirsiniz.

Tüm yönleriyle acil tıp

Yeni başucu kitabı: Tanı ve Tedavi – Acil Tıp

blank

Acilci.net editörlerinden Serkan Emre EROĞLU ve Gökhan AKSEL’in çeviri editörlüğünü yaptığı “Tanı ve Tedavi – Acil Tıp” isimli başucu kitabı Türkçe olarak basıldı ve yayınlandı. Aşağıda çeviri editörlerinin önsözünde de belirtildiği üzere, bu kitabın tüm acil servis doktorları için iyi hazırlanmış bir başucu kitabıdır.

Akamedika

Çeviri editörlerinin önsözü

Kapsadığı alan itibariyle belki de en geniş konu dağılımına sahip olan Acil Tıp uzmanlık alanının tamamına hitap eden başucu kitabı oluşturmanın oldukça güç olduğu gerçeği düşünüldüğünde, ihtiyaç olan en fazla konu başlığı ve içeriğini dahil ederken okuma kolaylığı ve pratiklik açısından en optimum şekilde özetlenmiş olan bu kitabın başta acil tıp uzmanları ile araştırma görevlileri ve acil serviste çalışan diğer doktorlar olmak üzere tüm doktorlar için oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz.

Kitabın çevirisinde emeği geçen Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Acil Tıp Kliniği’nde çalışan acil tıp uzman ve araştırma görevlisi doktorlarımıza teşekkür ederiz.
Sevgi ve saygılarımızla.

Doç. Dr. Serkan Emre EROĞLU
Doç. Dr. Gökhan AKSEL