Skip to content

Yeni başucu kitabı: Tanı ve Tedavi – Acil Tıp

Acilci.net editörlerinden Serkan Emre EROĞLU ve Gökhan AKSEL’in çeviri editörlüğünü yaptığı “Tanı ve Tedavi – Acil Tıp” isimli başucu kitabı Türkçe olarak basıldı ve yayınlandı. Aşağıda çeviri editörlerinin önsözünde de belirtildiği üzere, bu kitabın tüm acil servis doktorları için iyi hazırlanmış bir başucu kitabıdır.

Çeviri editörlerinin önsözü

Kapsadığı alan itibariyle belki de en geniş konu dağılımına sahip olan Acil Tıp uzmanlık alanının tamamına hitap eden başucu kitabı oluşturmanın oldukça güç olduğu gerçeği düşünüldüğünde, ihtiyaç olan en fazla konu başlığı ve içeriğini dahil ederken okuma kolaylığı ve pratiklik açısından en optimum şekilde özetlenmiş olan bu kitabın başta acil tıp uzmanları ile araştırma görevlileri ve acil serviste çalışan diğer doktorlar olmak üzere tüm doktorlar için oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz.

Kitabın çevirisinde emeği geçen Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Acil Tıp Kliniği’nde çalışan acil tıp uzman ve araştırma görevlisi doktorlarımıza teşekkür ederiz.
Sevgi ve saygılarımızla.

Doç. Dr. Serkan Emre EROĞLU
Doç. Dr. Gökhan AKSEL

Bu Yazının Podcasti

Acilcinin Sesi

1 Yorum

  1. Öncelikle bu kitabın çevirisine katkınız olduğu ve tüm emekleriniz için teşekkürler ☺️ Tam acil tıp kitabı almak istiyordum önce bu sitede 6. baskısının anlatıldığı yazı buldum ve kitap var mı diye aradım hiç bir sitede yoktu nerdeyse ve bulduğum zaman da basım yılı eski geldi.Sonra siteye tekrar baktım başka kitap önerisi var mı diye ve 7. baskının çevrilip yakında satışa sunulacağını öğrenince inanın çok mutlu oldum.


blank
Ara
Yükleniyor..