Skip to content

Bilinç Durum Değişikliği, Koma Hastasına Yaklaşım – 1

Sohbette zehirlenme hastalarına genel yaklaşım, acil ve kritik öneme sahip tedavi adımları, sevk ederken nelere dikkat etmemiz gerektiği gibi bir çok temel noktada güzel ve yararlı bilgilere yer verildi.

13.08.2020 tarihinde Instagram canlı yayınında GEÇEN Bİ HASTA GELDİ sohbetinde Bilinç Durum Değişikliği, Koma Olan Hastaya Yaklaşım konusunu Dr. İbrahim Sarbay ve Dr. Seyran Babuş ile konuştuk. Oldukça akıcı ve net bilgilerle dolu olarak geçen program yaklaşık 109 dakika sürdü.

geçen bi hasta geldi - koma

Sohbette genel yaklaşım, acil ve kritik öneme sahip tanı ve tedavi adımları, sevk ederken nelere dikkat etmemiz gerektiği gibi bir çok temel noktada güzel ve yararlı bilgilere yer verildi. Ek olarak Menenjit ve Ensefalit yaklaşımına, örnek olgularına yer verildi. Umuyoruz ki intern doktor arkadaşlarımız, bu bilgileri faydalı bulmuştur.

Bilinç Durum Değişikliği – Koma Sohbeti İle İlgili Videolar

Bu sohbeti 2 video halinde aşağıdaki linklerden yada Acilci Net Instagram hesabı / IGTV’den izleyebilirsiniz.

https://www.instagram.com/tv/CD10gkbjCaM/?utm_source=ig_web_button_share_sheet
https://www.instagram.com/tv/CD17Ot9jX5D/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Ankete Katılın

Programı izledikten sonra SOCRATIVE STUDENT applikasyonu veya websayfası üzerinden bu sohbetle ilgili sorularınızı, yorumlarınızı ve bir sonraki sohbette işlenecek olan konuyla ilgili sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Socrative Student Oda: ACILCINET.

Ek Okuma

Program sırasında konuşulan bazı önemli bilgilerin detaylarını içeren ve aciilci.net içinde yayınlanmış bir çok makale bulunuyor. Bunlardan bazılarını okumanız dileği ile paylaşıyorum.

  • Acilci Net sitesinde “bilinç durum değişikliği” taramasıyla bir çok güzel başlığa ulaşmak mümkün – link

Bizim seçtiğimiz bazı başlıklar şöyle

Bir Sonraki Instagram Canlı Yayın Sohbeti

bilinç durum değişikliği koma

Bu Yazının Podcasti

Acilcinin Sesi

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


blank
Ara
Yükleniyor..