Skip to content

Acil Serviste Göğüs Ağrısına Yaklaşım 1

göğüs ağrısına yaklaşım 1
Reklam

09.07.2020 tarihinde Instagram canlı yayınında GEÇEN Bİ HASTA GELDİ programında acil serviste aritmilerin nasıl yönetileceğine dair sohbetimizi Dr. Melis Efeoğlu ve Dr. Yıldıray Çete’nin katılımıyla gerçekleştirdik. Başından sonuna kadar ilgiyle takip edilen program iki bölümde yaklaşık 102 dakika sürdü.

Sohbette acil servise göğüs ağrısı ile gelen bir hastaya genel yaklaşımın nasıl olması gerektiği, fizik muayene, hikaye ve yatak başı testlerinin önemi, kullanımı, ayırıcı tanıda düşünülmesi gereken kritik ve ölümcül problemler, akut koroner sendromlar ve bu hastaların yönetimi, izlemi, sevki konuları konuşuldu.

Sohbetin videolarını en aşağıda bulabilirsiniz ama sohbet esnasında değinilen ve ek olarak bilgilenmek isteyeceğiniz bazı başlıkları acilci.net arşivinden sizler için aşağıda listeledim. Okumanızı tavsiye ederim.

Göğüs ağrısına yaklaşım sohbetlerinin ilki olan bu canlı yayının içeriğini 2 video halinde aşağıdaki linklerden yada Acilci Net Instagram hesabı / IGTV’den izleyebilirsiniz.

Bir Sonraki Sohbet

göğüs ağrısı
close

ABONE OLUN

ABONE OLUN, HEM BEĞENDİĞİNİZ YAZILARI FAVORİLERİNİZE EKLEYİN, HEM YENİ YAZILAR ÇIKAR ÇIKMAZ HABERDAR OLUN, HEM DE CANLI YAYINLAR GİBİ KAPALI ETKİNLİKLERİ TAKİP EDİN.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için [link]gizlilik politikamızı[/link] okuyun.

blank

Yazar

Acilci.Net kurucu editör ve yazarlarından. iem-student.org (International Emergency Medicine Education Project) kurucusu ve direktörü. Asya Acil Tıp Derneği YK üyesi. Uluslararası Acil Tıp Federasyonu, eğitim komisyonu başkan yardımcısı. Acil tıp profesörü, diplomalı tıp eğitimci, iç hastalıkları doçenti ve UAEU iç hastalıkları bölüm başkanı.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

blank
blank
blank
Yükleniyor..