Skip to content

Kuduz 2019 Saha Rehberi: Güncelleme

2016 yılında yazdığım “Kuduz: Top 10 yanlış bilgiler listesi ve yeniden gözden geçirme” başlıklı yazı çok ilgi çekmişti ve halen çok okunan bir yazı olmayı sürdürüyor. T.C. Sağlık Bakanlığı’nın Kuduz Saha Rehberi 2019 yılında güncellendi ve özellikle 5’li takvimden 4’lü takvime geçiş gibi önemli öneri değişiklikleri oldu. Bu konuda yeni bir yazı yazmak yerine 2016 yılında yazılan yazıyı 2019 önerilerine göre yeniden güncelledim.

Yazıya BURADAN ulaşabilirsiniz.

İyi okumalar.

ÇOK ÖNEMLİ NOT

Her ne kadar yazının önceki versiyonun uyarıda bulunduysam da aksi yönde hala çok fazla mesaj almaktayım. Çok fazla sayıda hastamız yazının yorum kısmında ya da direkt olarak bana mail atarak şüpheli maruziyet sonrası benden sağlık danışmanlığı hizmeti talep ediyorlar. Ancak bu çok sakıncalı bir durum.

Bu site sağlık profesyonellerine yönelik hazırlanmış bir site olup güncel tıbbi gelişmelerin bu kitlelere aktarılması amaçlanmıştır. Hastalarımız ile yaşanabilecek yetersiz iletişim kalitesi ve hastanın direk muayene edilememesi gibi kısıtlılıklardan dolayı hastalarımıza bu platform üzerinden cevap vermenin bazı riskler taşıdığını düşünüyoruz. Bu sebeple gerek bu yazımızla ilgili olsun gerekse diğer yazılarımızla, sağlık durumunuza dair bilgi almak istediğinizde size aile hekiminize ya da ilgili branş doktorunuza danışmanızı öneriyoruz.

Saygılar

Bu Yazının Podcasti

Acilcinin Sesi

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


blank
Ara
Yükleniyor..