Skip to content

1. Uluslararası 6. Ulusal Acil Hemşireliği Kongresi

Acil Hemşireleri derneğinin kongre duyurusunu sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Değerli meslektaşlarımız;

Ülkemizde 2010 yılında kurulan ACİL HEMŞİRELERİ DERNEĞİ (AHEMDER) olarak, Acil Hemşireliği alanında ulusal ve uluslararası düzeyde kongre, sempozyum ve mezuniyet sonrası eğitimlerle gerçekleştirdiğimiz bilimsel etkinliklerimize bu yıl bir yenisini daha ekliyoruz. Bu kapsamda ilk uluslararası kongremizi 04 – 06 Haziran 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirecek olmanın heyecanı içerisindeyiz.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı’na ve Acil Hemşireliği alanına uzun yıllar emek vermiş olan değerli meslektaşımız Cemile AKBİNAR hemşiremize ithaf ettiğimiz bu kongremizde, GELECEĞİN SAĞLIK BAKIMI İÇİN ÖNCÜ BİR SES:  ACİL HEMŞİRELERİ ana teması ile yola çıktık.

Kongremiz önde gelen bilim insanları, araştırmacılar ve acil servislerde hasta bakımında öncü olan klinisyenler birlikteliğinde,  Acil Hemşireliğini tüm yönleriyle değerlendirmeyi amaçlarken; bu alandaki deneyim ve araştırma sonuçlarını paylaşmak için bir araya gelmeyi de sağlamaktadır. Bu amaçlarla, pratikte karşılaşılan zorlukları ve bu zorluklara karşı benimsenen çözümleri sunmanın yanı sıra, en son gelişmeleri, yenilikleri paylaşmayı hedefleyen disiplinler arası bir platform sağlayacaktır.

Ulusal ve uluslararası konuşmacıların katılımıyla zengin bir içeriğe sahip olmasını planladığımız kongremiz, yenilikçi fikirleri ve uygulamaları aktarmak, meslektaşlarımızla ve hemşirelik öğrencilerimizle Acil Hemşirelerinin sorunlarını ve bu sorunlara çözüm önerilerini, Acil Hemşireliğinin sağlığın sürdürülmesindeki öncü sesini duyurmak ve paylaşmak için eşsiz bir fırsat sunacaktır. Üç gün sürecek olan kongremizde, Acil Hemşireliğinde kanıt temelli uygulamalar başta olmak üzere, Acil Hemşireliğinin tüm alanlarını kapsayan konularda sözlü ve poster bildirilere yer verilecektir. Kongremiz kapsamında Acil Hemşireliğinin güncel konuları, konferans, panel, sözlü ve poster bildiri sunumları ile farklı oturumlarda tartışılacak, meslektaşlarımızın ilgi duyabilecekleri bazı özel alanlara yönelik kurslar düzenlenecektir.

Araştırma özetleri, derleme, olgu sunumları ve e-posterlerle kongremize katkıda bulunmaya, Acil Hemşireliğinin tüm alanlarındaki kavramsal, yapıcı, deneysel veya teorik çalışmaların sonuçlarını kongremizde sunmak için tüm meslektaşlarımızı ve Acil Hemşireliğine gönül veren herkesi davet ediyoruz.

Katılımlarınızla zenginleşecek olan 1. Uluslararası 6. Ulusal Acil Hemşireliği Kongremizde sizleri de aramızda görmeyi umuyor, değerli katkı ve katılımlarınız için şimdiden teşekkür ediyoruz.

Kongre Başkanları
Dr. Öğr. Üyesi Gülbin KONAKÇI
Uzm. Hemş. Günnaz ŞAHİN


Onursal Başkanlar

Semih KORKUT (T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜ)
Meral DÖLEK (AHEMDER I. VE II. DÖNEM BAŞKANI)
Yasemin TOKEM (AHEMDER III. DÖNEM BAŞKANI)
Kongre Başkanları
Gülbin KONAKÇI
Günnaz ŞAHİN
Kongre Sekreterleri:
Yaşar BAĞ – 0553 625 0138 –  [email protected]
Funda SOFULU
Organizasyon Komitesi
Sadık HANÇERLİOĞLU
İsmail TOYĞAR

Düzenleme Komitesi
Emrah AYKIR
Yaşar BAĞ
Ahmet BÜTÜN
Orhan ÇAKIR
Özüm ERKİN
Sadık HANÇERLİOĞLU
Nazlı ÖZCAN
Berna Nilgün ÖZGÜRSOY URAN
Sevgi ÖZTÜRK
Funda SOFULU
Gülten SUCU
İsmail TOYGAR
Özgür YETKİN

Bu Yazının Podcasti

Acilcinin Sesi

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


blank
Ara
Yükleniyor..