Skip to content

Acil Serviste Aritmi Yönetimi

aritmi yönetimi
Reklam

02.07.2020 tarihinde Instagram canlı yayınında GEÇEN Bİ HASTA GELDİ programında acil serviste aritmilerin nasıl yönetileceğine dair sohbetimizi Dr. Tanju Taşyürek ve Dr. Özlem Köksal’ın katılımıyla gerçekleştirdik. Başından sonuna kadar ilgiyle takip edilen program ıkı bölümde yaklaşık 99 dakika sürdü.

Sohbette bradikardi ya da taşikardisi olan bir olgunun stabil mi anstabilmi olduğuna nasıl karar vereceğimiz, anstabillerde tedavi seçenekleri ve stabil olanlarda tedavi seçenekleri üzerine konuştuk.

Acilci nette 2015 kılavuzu içinde ve sonrasında yer alan, konuyla ilgili bazı başlıkları aşağıda bulabilirsiniz. Bilginizi daha da artıracak bu kısa yazılardan faydalanacağınızı düşünüyorum.

  • Bradiaritmiler – oku
  • Transkutan Pacemaker Uygulaması – oku
  • 2015 ACC/AHA/HRS Supraventriküler Taşikardi (SVT) Kılavuzu – oku
  • Supraventriküler Taşikardi Kılavuzu 2019 – oku

Bradi ve taşiaritmilerle ile ilgili sohbeti 2 video halinde aşağıdaki linklerden yada Acilci Net Instagram hesabı / IGTV’den izleyebilirsiniz.

Bir Sonraki Sohbet

Göğüs ağrılı hasta
close

ABONE OLUN

ABONE OLUN, HEM BEĞENDİĞİNİZ YAZILARI FAVORİLERİNİZE EKLEYİN, HEM YENİ YAZILAR ÇIKAR ÇIKMAZ HABERDAR OLUN, HEM DE CANLI YAYINLAR GİBİ KAPALI ETKİNLİKLERİ TAKİP EDİN.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için [link]gizlilik politikamızı[/link] okuyun.

blank

Yazar

Acilci.Net kurucu editör ve yazarlarından. iem-student.org (International Emergency Medicine Education Project) kurucusu ve direktörü. Asya Acil Tıp Derneği YK üyesi. Uluslararası Acil Tıp Federasyonu, eğitim komisyonu başkan yardımcısı. Acil tıp profesörü, diplomalı tıp eğitimci, iç hastalıkları doçenti ve UAEU iç hastalıkları bölüm başkanı.

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

blank
blank
blank
Yükleniyor..