Skip to content
Reklam
fusion-beat
VT’ye bağlı füzyon atımları – dar komplekslerden ilki füzyon vurusudur ( sonraki ikisi yakalama ‘capture’ vurusudur).
Kaynak: lifeinthefastlane.com – ECG library

Tanımlar

  • Füzyon atımı supraventriküler ve ventriküler impulslar karma bir kompleks ortaya çıkartacak şekilde aynı anda tesadüf ettiğinde ortaya çıkmaktadır.
  • Simultane olarakharakete geçen iki pacemaker hücre odağı varlığına işaret etmektedir: supraventriküler bir pacemaker (ör. sinüs düğümü) ve yarışan ventriküler pacemaker (ventriküler ektopinin kaynağı).
  • Füzyon atımları supraventriküler ve ventriküler komplekslerin arasında bir genişlikte ve morfolojidedir.

Nedenleri

Füzyon vuruları şunlarla birlikte görülmektedir:

 

Yazar Katkıları

Çeviri: Melis Efeoğlu

Sayfa Düzenleme: Haldun Akoğlu

Destekleyenler

Bu ve benzeri sayfalarda yer alan içerik Lifeinthefastlane.com Global FOAMed Portalının EKG Kütüphanesi ve A’dan Z’ye EKG Tanıları kısımlarından çevrilmiştir. Bu vesileyle Acil Tıp eğitiminin yeni çağı olarak nitelendirirebileceğimiz FOAM hareketine katkıları ve bu yoldaki şevkleri için Lifeinthefastlane.com eş-editörleri Dr. Chris Nickson ve Dr. Mike Cadogan’a teşekkürü bir borç biliriz.

This page is translated as is from the ECG Library and A to Z by Diagnosis series of Global FOAMed Portal Lifeinthefastlane.com into Turkish. We would like to thank Lifeinthefastlane.com Co-editors Dr. Chris Nickson and Dr. Mike Cadogan for their enthusiasm and contribution to the new era of Emergency Medicine Education. Viva la FOAM!

LITFL

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


blank
Yükleniyor..