Skip to content

Türkiye Acil Tıp Kongresi (TATKON 2019)

Türkiye Acil Tıp Derneği’nin markalaşmış en önemli bilimsel organizasyonlarından biri olan Türkiye Acil Tıp Kongresi’nin (TATKON 2019), bu yıl 21-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Regnum Carya Belek otelinde yapılması planlanmaktadır. Kongremizin bu yılki teması “Yalnız Değilsiniz” olarak belirlendi. Bu tema; ciddi iş yükü ile stres altında çalışmak zorunda kalan, hemen her gün acil servislerinde artan şiddet olaylarıyla yüzleşen; bunlara rağmen çalışma motivasyonunu yüksek düzeyde tutan, sorunlarını paylaşan, bilimsel çözümler üreten acil tıp çalışanları için planlandı.

Kongremizin bildiri sistemi mart ayı itibariyle aktive oldu ve kongre bilimsel programı da takip eden günlerde yayınlandı. Bu yıl, akademik yükseltme ve takdir kriterlerini de göz önüne alarak, tüm bildirileri 600 kelimelik tam metin halinde kabul etmeye karar verdik. Bildiriler, tam metin halinde kongre bildiri kitabında basılacak; ilk 10 poster ve sözlü bildiri ise yazarlarının onamı dahilinde Anatolian Journal of Emergency Medicine dergisinde tam metin halinde yayınlanacak. Posterlerin tamamı, elektronik poster ekranları üzerinden gösterileceği için, yanınızda kağıt poster taşınmasına da gerek kalmayacak. Kongre düzenleme kurulumuz, kongre bildirilerinizi hazırlarken sıkılmamanız için sizlere Spotify üzerinden “TATKON 2019’da Bildiri Hazırlarken Dinlenecek Şarkılar” listesi de yaptı.

Kongremizin; kongre öncesi workshoplar, klasikleşmiş paneller, H2O oturumları (Hızlı-Heyecanlı-Odaklanmış), uzman atışmaları, Sözlü Bildiri Yarışması, 5 dakika konuşalımlar, Wellness etkinlikleri, Sonogames, TATD çalışma grubu toplantıları ve InnovEM ile dolu dolu geçeceğine emin olabilirsiniz.

Acil tıp adına güncel haberleri takip edebileceğiniz, günlük acil servis  pratiğinizde de aktif olarak sizlere yardımcı olabilecek uygulamamız MOBIL- ED‘i şimdiden IOS ya da Android işletim sistemine sahip telefonlarınıza yüklemenizi tavsiye ederiz. Kongre boyunca düzenlenecek tüm etkinlikler ve bilimsel programla ilgili tüm anlık bildirimler sizlere bu uygulama aracılığı ile iletilecektir. Aynı zamanda TATKON 2019 ile ilgili kayıt konaklama, kongre oteli gibi  tüm bilgilere de bu uygulama ile erişebilirsiniz. 

Son olarak sizlerden; büyük bir kolajda kullanılmak üzere, tercihen klinikçe çekildiğiniz (yoksa tek başınıza da olabilir) fotoğraflarınızı rica ediyoruz. Fotoğraflarınızı tarihine kadar [email protected] adresine gönderebilirsiniz.   

TATKON 2019 bildiri sistemi: https://tatkon2019.org/bildiri-gonderimi.html 

TATKON 2019 web ve sosyal medya adresleri:

Web: www.tatkon2019.org

Twitter, Instagram, Facebook: @TATKON2019 #tatkon2019

Saygılarımızla..

TATKON 2019 Düzenleme Kurulu adına;

Nurettin Özgür DOĞAN

Barış Murat AYVACI

TATKON 2019 Genel Sekreterleri

Bu Yazının Podcasti

Acilcinin Sesi

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


blank
Ara
Yükleniyor..