Skip to content

Çoklu Travma Hastasına Yaklaşım

Sohbette çoklu travma hastalarına genel yaklaşım, acil ve kritik öneme sahip tedavi adımları, sevk ederken nelere dikkat etmemiz gerektiği gibi bir çok temel noktada güzel ve yararlı bilgilere yer verildi.

30.07.2020 tarihinde Instagram canlı yayınında GEÇEN Bİ HASTA GELDİ sohbetinde Çoklu Travma Hastalarına Yaklaşım konusunu Dr. Çağlar Kuas ve Dr. Özge Duman Atilla ile konuştuk. Oldukça akıcı ve net bilgilerle dolu olarak geçen program yaklaşık 110 dakika sürdü.

blank

Sohbette çoklu travma hastalarına genel yaklaşım, acil ve kritik öneme sahip tedavi adımları, sevk ederken nelere dikkat etmemiz gerektiği gibi bir çok temel noktada güzel ve yararlı bilgilere yer verildi. Umuyoruz ki intern doktor arkadaşlarımız, bu bilgileri faydalı bulmuştur.

Travma Sohbeti İle İlgili Videolar

Bu sohbeti 2 video halinde aşağıdaki linklerden yada Acilci Net Instagram hesabı / IGTV’den izleyebilirsiniz.

https://www.instagram.com/tv/CDRxN-4Df_4/?utm_source=ig_web_button_share_sheet
https://www.instagram.com/tv/CDR4LAWjKqW/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Ankete Katılın

Programı izledikten sonra SOCRATIVE STUDENT applikasyonu veya websayfası üzerinden bu sohbetle ilgili sorularınızı, yorumlarınızı ve bir sonraki sohbette işlenecek olan konuyla ilgili sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Socrative Student Oda: ACILCINET.

Ek Okuma

Program sırasında konuşulan bazı önemli bilgilerin detaylarını içeren ve aciilci.net içinde yayınlanmış bir çok makale bulunuyor. Bunlardan bazılarını okumanız dileği ile paylaşıyorum.

EFAST

ATLS – Travma Hastasına “Yanlış” Yaklaşım Videosu – Türkçe alt yazılı

ATLS – Travma Hastasına “Doğru” Yaklaşım Videosu – Türkçe alt yazılı

Bir Sonraki Instagram Canlı Yayın Sohbeti

blank

Bu Yazının Podcasti

Acilcinin Sesi

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


blank
Ara
Yükleniyor..